Udostępnij

Dlaczego diety czasami nie działają

Post z forum SFD

To jest właśnie to co powtarzam, jak ktoś ma dobrze sie czuć na LC jeżeli nigdy w życiu nie był na LC lub nie odpowiednio poprowadził LC? Czy frustrował byś się jakbyś za cel obrał sobie np. mieć dobry czas na 1500m i nie mógł tego osiągnąć w krótkim czasie? Trening taki np. na 1500m przyniósł by dużo zmian tzn źle, by zrobić dobry czas na 1500m w Twoim organizmie, mieśniach musi powstać wiele zmian, musisz szybcie usuwać/buforowac te powysiłkowe niedopałki z mieśni odpowiednie włókna się rozwijają i ich zdolność oksydacji itd Czy tak jak stoisz, zrobisz dobry wynik na 1500m? Jeżeli nie trenowałeś to wątpię. Z dietami jest tak samo 
Ludzie wchodzą na różne diety i porzucają je zwalając winne na diete jak się źle czują lub nie ma wyników. Wyobrażasz sobie takie coś trenując? 
By efektywnie spalać tłuszcz musisz mieć odpowiednie enzymy, jeżeli człowiek całe swoje życie je chleb, pyry, ryż, makarony..dowala tych ww na maxa bo tak się nas wszystkich wychowuje, to powiedz mi, jak organizm ma spalać dobrze tłuszcze? 
To wymaga czasu i mądrej pracy by spalać tł. Organizm musi podkrecić te geny które są odp. za odpowiednie enzymy itd. Rozumiesz? To nie jest tak że Ty jest czy inni, jesteśmy stworzeni do spalania tłuszczy. To trzeba uzyskać, ba! nie raz wymusić od organizmu. Jak to osiągniesz tj, odpowiednia ilość enzymów i innych przy LC, keto high fat itd....to wtedy juz nie musisz ostro jechać z obcinaniem ww bo powiedzmy że teraz przy niedostosowanym organizmie(liczby wzięte z kosmosu tylko by Ci zobrazować co chce przekazać) jedząc 100g Tł. które powiedzmy Twój organizm wezmie na przysłowiową energie, spali może 20g bo nie ma "spalaczy". Dostosujesz organizm to liczba to pójdzie w góre. Rozumisz Mistrzu? 

Grupa Facebook

Komentarze

  1. Dokładnie tak, w dobie wszechobecnych ogłupiających reklam typu "zrzuć 10kg w tydzień lub nabierz tyle samo mięśni" ludzie myślą, że jak nie widać czegoś efektów szybko, to znaczy że to nie działa...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty