Udostępnij

Trening dla Judoki i nie tylko
Oto metoda treningu wydolności z akcentem na rozwój siły względnej oraz dynamicznej dla judoki.

1. Wybierz ciężar, który będzie odpowiadał twojemu 6 R.M. i wykonuj serie z jedynie tylko 2 powtórzeniami w tempie 30X0 (X- z największym możliwie przyspieszeniem dop. tłumacza)

2. Wybierz dwa antagonistyczne ćwiczenia takie jak na przykład podciąganie się na drążku w nachwycie i wyciskanie sztangi z klatki piersiowej w pozycji stojącej (military press)

3. Wykonaj naprzemiennie tak wiele serii dwóch powtórzeń każdego z ćwiczeń jak tylko możesz.

4. Zapisz wynik ukończonych serii dla każdego z ćwiczeń w ciągu 30 minut.

5. W ciągu następnej jednostki treningowej staraj się wykonać tą samą ilość serii w ciągu 20 minut.

Cały sekret tego systemu treningowego polega na tym, że osoby poddane mu wykonują o wiele więcej pracy, niż w przypadku podanego czasu odpoczynku pomiędzy seriami.

Trening dla górnych partii ciała judoki.


1. Rozgrzewka.

2. 30 minut podciągania na drążku w nachwycie przeplatane military press ze sztangą w pozycji stojącej. Obciążenie 6 R.M. dla 2 powtórzeń w serii. Wykonaj jak najwięcej serii, zapisz wynik. W następnym treningu postaraj się pobić wynik uzyskanych serii dwóch powtórzeń. Tempo wykonywanego powtórzenia 30X0.

3. 20 minut wiosłowania ze sztangą przeplatane wyciskaniem sztangi na ławce prostej z łańcuchami. Użyj ciężaru odpowiadającemu 8 R.M w serii 4 powtórzeń. Tempo wykonywanego powtórzenia 30X0.

4. W trakcie następnej jednostki postaraj się wykonać większą ilość serii, niż ostatnio.

Ten program jest łatwo przeczytać, ale trudniej wykonać…. Wszyscy moi trenerzy PICP z poziomu 3 zostali mu poddani. Zwykle omdlenie w tym przypadku jest niepożądanym efektem ubocznym… Jeśli chodzi o progresję jest on bardzo efektywny. Częstotliwość wykonania raz na pięć dni.

Źródło; Poliquin

Komentarze

Popularne posty