Udostępnij

Moje zdanie na temat posiłków przed treningowych i po treningowychPrzed treningowy ma małe znaczenie chyba że;

Długo przed treningiem nic nie zjemy; może zaszkodzić lub nie, zależy od indywiduum i jego szybkiej możliwości wyrównania substratów energii w krwi po posiłku, itp itd
Najemy się dużo ww ; duży skok insuliny, nie potrzebny w ogóle, zamieszanie w lipidach i glukozie w krwi, wzrost serotoniny i upośledzenie neuroprzekaźników przez to!
Zjemy dużo T; Tłuszcze spowalniają ruch treści żołądka = dyskomfort


Ważniejszy jest po treningowy; po treningowy posiłek jak i suplementacja ma jeszcze bardziej podstymulować bodziec uzyskany na treningu jak i przyśpieszać regeneracje poprzez eliminacje DOMS-ów - stany zapalne itd.

Przed treningiem najlepiej jak najmniej ww, ze względu na serotonine.
Po treningu węgli też nie za dużo.
Węglowodany po treningu mają służyć nie regeneracji glikogenu a podstymulowaniu insuliny tak by zatrzymała proces katabolizmu i komórki mogły swobodnie pobierać składniki odżywcze. Zbyt dużo ww- za dużo insuliny efekt odwrotny komórka się zamknie(insulino odporność -  .

Komentarze

  1. No to kiedy jeść te węgle? Przed treningiem piszesz że nie. Po - też nie. Doba ma tylko 24h. Zakładając że wstaje o 6:00 trening mam od 15:30 do 17:00, a mam do "wciśnięcia" 500g węgli to kiedy to jeść?

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty